«Кожен з нас може зробити важливі зміни у цьому світі» – голова Комісії УГКЦ «Справедливість і мир»

Середа, 27 Червня, 2018

26 червня 2018 року, в Українській Соціальній Академії відбувся Всеукраїнський форум «День соціального підприємця», приурочений до Міжнародного дня соціального підприємництва.

about illustration

Форум розпочав керівник Української Соціальної Академії – о. Михайло Мельник, голова Комісії УГКЦ «Справедливість і мир», зі вступною презентацією «Хто такий соціальний підприємець та як працює соціальний бізнес». «На сьогодні в Україні уже реалізовано багато соціальних ініціатив, які змінюють не лише обличчя міст, а цілої країни загалом», – зазначив о.Михайло. І саме у цьому на думку отця допоможе зміни суспільство. «Ми в Українській соціальній академії визначили для себе три ключові фрази – інвестуй, об’єднуй і прославляй. Ми намагаємося інвестувати у людей, котрі прагнуть цих змін, не лише фінансово, а й навчанням, надаємо їм зв’язки та розповідаємо про них історії», – зазначив засновник Академії.

Про соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку розповіла менеджерка програм фонду Східна Європа Ольга Шаварова. Метою фонду є сприяння соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство влади і бізнесу. У межах своєї діяльності фонд займається і розвитком соціального підприємництва. З квітня 2016 року по вересень 2019 Східна Європа разом із німецькими партнерами імплементує проект під назвою “Соціальне підприємництво як вирішення питань суспільного розвитку”. Метою проекту є створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля покращення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевої громади.

У межах панельної дискусії “Соціальні інновації:українські реалії” взяли участь експерти, які займаються втіленням соціальних інновацій в діяльність великого бізнесу в Україні та поза її межами. Зокрема, своїм досвідом впровадження соціальних інновацій у власну діяльність поділились Сергій Карелін – експерт з е-демократії Програми EGAP,. Фонд Східна Європа, Маринам Гриценко – керівниця групи з корпоративної соціальної відповідальності “1+1 медіа” та Олексій Яцюк – керівник відділу соціальних проектів та КСВ “Нова пошта”. Спікери розповіли власні історії того, що привело їх до застосування соціальних інновацій та чому ця сфера є такою запитаною сьогодні.

Гості форуму також мали змогу почути про перспективи та труднощі ведення соціального бізнесу в Україні від діючих соціальних підприємців, котрі проходили навчання на базі Української соціальної академії, й успішно реалізували власний соціальний бізнес. Власним досвідом поділилися Марія Сорокіна – засновниця етичного бренду біжутерії із переробленого пластику Re-beau, Дарина Брикайло – засновниця соціального підприємництва “Soul Sisters”, Анна Понікарчук та Анастасія Мартиненко – засновниці проекту “OZERO”, Юрій Манжос – засновник бренду “33%”. До дискусії приєднався і Василь Назарук – керівник соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund. Учасники говорили про виклики, які зараз стоять перед молодими підприємцями та шляхи розвитку соціального бізнесу.

Джерело: http://social-academy.com.ua