Про нас

Комісія УГКЦ Справедливість і Мир розпочала свою діяльність у 1998 році. Створена та діє відповідно до положення, затвердженого Блаженнішим Святославом 5 грудня 2011 року (Декрет ВА-11/483 від 05.12.2011 р.Б).

Метою Комісії є сприяння утвердженню миру та справедливості в українському суспільстві та у світі в світлі Євангелії та Соціального вчення Церкви...

 

Комісія УГКЦ Справедливість і Мир розпочала свою діяльність у 1998 році. Створена та діє відповідно до положення, затвердженого Блаженнішим Святославом 5 грудня 2011 року (Декрет ВА-11/483 від 05.12.2011 р.Б). Згодом, 12 жовтня 2020 року (Декрет ВА 20/285 від 12.10.2020 р.Б.) Блаженніший Святослав об'єднав Комісію УГКЦ "Справедливість і Мир" з Комісією УГКЦ у справах родини та Комісією УГКЦ у справах мирян в одну - Комісію УГКЦ у справах родини і мирян.

Метою Комісії є сприяння утвердженню миру та справедливості в українському суспільстві та у світі в світлі Євангелії та соціального вчення Церкви. Комісія УГКЦ Справедливість і Мир покликана координувати суспільно зорієнтоване служіння УГКЦ, участь Церкви у всіх публічних сферах українського життя: культури, економіки, політики, міжнародного життя та є допомогою Патріархові та Синоду Єпископів у реалізації всеукраїнських та загальноцерковних соціальних програм, спрямованих на новий суспільний устрій, який керується мораллю і правом та орієнтується на справедливість і мир.

Комісія працює над:

 

  • Приверненням уваги до найбільш критичних суспільних проблем в Україні та світі;
  • Поширенням християнського розуміння гідності, свободи та прав людини;
  • Сприяє вивченню та поширенню соціального вчення Церкви та пастирських документів УГКЦ;
  • Виданням науково-практичної літератури з питань християнського суспільного вчення;
  • Організацією конференцій, круглих столів, науково-практичних семінарів та інших освітніх заходів на різноманітні теми соціальної доктрини Церкви;
  • Співпрацює з релігійними організаціями та освітньо-виховними закладами, громадськими організаціями, органами державної влади.

 

Комісія перебуває в тісній співпраці з іншими структурами УГКЦ, а також численними неурядовими організаціями в Україні та закордоном; з 2004 року є активним членом Конференції Європейських Комісій Справедливість і Мир.

 

Голова Комісії - д-р Юрій Підлісний