Заходи до Всесвітнього Дня дій за гідну працю

09 Жовтня 2017

7 жовтня у світі відзначається День дій за гідну працю. З огляду на це, Комісія УГКЦ Справедливість і Мир провела ряд заходів у різних регіонах України з наголосом та закликом до впровадження засад соціального вчення Церкви щодо праці.

about illustration

Так, у Полтаві 6 жовтня 2017 року у при Молодіжному центрі УГКЦ відбулася окрема зустріч до Всесвітнього Дня дій за гідну працю серед учасників спільноти «Українська молодь – Христові». В часі зустрічі молоді греко-католики, зачитавши звернення Комісії УГКЦ Справедливість та Мир з нагоди Дня 7 жовтня, обговорили суть та значення праці у житті сучасного християнина.  А у неділю, 8 жовтня,місцевий представник Комісіїо. Максим Кролевський у своїй проповіді розповів про мету праці, про покликання людини до постійної праці над собою для свого власного самовдосконалення. Також душпастир наголосив на важливості віднайти своє правдиве покликання у контекті якнайкращої, якнайсправедливішої та якнайдосконалішої самореалізації людини у соціумі: «Якщо людина не хоче працювати, не бере на себе відповідальність за своє життя, не хоче використовувати жодним чином своїх стартових можливостей, які дає їй сам Господь Бог, не рухається у напрямку свого життєвого покликання, зауважив священик під час проповіді, – то вона марнує своє життя, стає звичайним споживачем та втрачає свою людську подобу».

Також 8 жовтня 2017 року о. Олег Лука,  представник Комісії у храмі Зіслання Святого Духа у Наварії (Львівська Архиєпархія УГКЦ) виголосив вірним проповідь про християнське розуміння праці та плекання чеснот через працю, освячення роботи шляхом виконання своїх щоденних обов′язків. Зосередив увагу вірних на стосунках між людьми на місцях праці, на духовний вимір праці, адже «праця – це є частиною життя кожної людини», а тому важливим є її визначення і розуміння, а також ставлення до неї згідно церковного вчення.

Над гідністю людської праці роздумували 8 жовтня 2017 року і у храмі Вознесіння Господнього, що у Дубно. Місцевий душ пастир та представник Комісії о. Роман Бобесюк у своєму слові до вірних наголосив: «Щоб праця була гідною, то повинна бути освячена молитвою. На прикладі риболовлі апостолами бачимо, що праця без Бога є марною тратою часу і матеріальних ресурсів».

Коли ж виконується свій обов'язок із поклику Божого і так як для самого Бога та з любов'ю у серці, тоді праця стає благословенням і приносить рясні плоди, як духовні так і матеріальні. Кожної суботи, а це вже стало парафіяльною звичкою, парафіяни вкотре зібралися на толоку і 7 жовтня 2017 року, у Всесвітній День дій за гідну працю, щоб створити духовний осередок для молоді та сімей. Саме ця спільна праця згуртовє парафіян та робить міцнішою парафію і оживляє її. Жертвуючи своїм часом, своїми силами кожен учасник толоки у Дубно вкладає свою лепту у майбутнє парафії, Церкви, України та будує свою вічність з Богом.