Відповідність до «закону»

02 Липня 2017

27 червня 2017 року при порохії заслання Святого Духа у с. Наварія Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Олег Лука, заступник голови Комісії УГКЦ Справедливість і Мир, виголосив Слово до Дня Конституції.

about illustration

Посилаючись на Заклик Комісії УГКЦ Спрaведливість і Мир, його представник зазначив: «Старозавітній Закон Божий надавав можливість як людині, так і спільноті людей, усьому народові перебувати у площині і межах «безпеки» і можливості кращого теперішнього і майбутнього під покровительством Божим. Новозавітній Христовий постулат «любові до Бога і ближнього» наповнює цей закон новизною та «революційним» духом беззаперечного розвитку і суттєвих змін у напрямку благоустрою, особистого та спільного блага, де підвалиною слугує законодавча справедливість як не кінцева, але необхідна передумова вищого «апогею» – любові поміж людьми і Богом».

Як приклад подвижництва і любові до Церкви, до свого народу і краю, о. Олег Лука назвав особу блаженного священномученика Миколая Чарнецього, якого Церква цього дня молитовно згадувала. Приклад його освіти у поєднанні із служінням є й для сучаних віруючих громадян взірцем для наслідування. Бо й справді, коли у житті християнина його громадянська позиція, виконання ним законів відповідають «закону» діл Ісуса Христа, щоб «доповнити, а не усунути» закон, щоб сприяти і виконувати, а не ігнорувати та порушувати, тоді  така особа безперечно буде на ділі «Світлом для світу» та «Сіллю землі»!