Лідерство «служіння»

25 Липня 2017

Як впізнати лідера? Чи завжди вони виглядають могутніми, вражаючими, харизматичними? І як виміряти успішність лідера? Чи можете ви визначити, хто з двох людей, які стоять поруч, кращий лідер? Ці запитання люди ставили упродовж тисяч років.

about illustration

Один із найyспішніших лідерів другої половини двадцятого століття не справляв сильного враження при знайомстві.

Більшість людей уявляє собі мати Терезу тендітною маленькою жінкою, яка присвятила себе служінню найбіднішим. Вона була такою. Але разом із тим вона була видатним лідером. Бо вона мала дивовижний вплив на інших.

Організація, яку заснувала й очолила мати Тереза, називається «Посланці доброчинності». Тоді як інші професійні ордени Католицької Церкви занепадали, її – стрімко розвивався, об′єднавши за життя матері Терези майже чотири тисячі членів (не враховуючи численних волонтерів).

Під її керівництвом послідовники служили у двадцяти п′яти країнах по всьому світу. Лише в Калькутті вона заснувала дитячий будинок, центр допомоги людям з проказою, будинок для вмираючих і нужденних, а також дім для людей, які хворіють на туберкульоз і розумові розлади. Створення такої організації під силу тільки справжньому лідеру.

Вплив матері Терези сягав далеко за межі її найближчого оточення. Люди всіх соціальних та економічних прошарків, представники різних народів світу поважали її, і коли вона говорила – люди слухали. Чому? Бо вона була справжнім лідером!

Справжнім лідерством не можна нагородити, його не можна призначити чи приписати. Посади не мають значення, коли йдеться про лідерство! Воно виникає лише із впливу, і його не можна передати. Його треба заслужити!

Джон Максвелл