Про корінь негативних наслідків

29 Квітня 2017

Про причини негативних станів людини, депресій та відчаю у контексті християнської візії розповів 28 квітня 2017 року у Римі, в часі відкритого спілкування із науковцями професор Католицького Університету Аргентини (м. Буенос Айрес) Сантьяго Легарре.

about illustration

На його думку правильний християнський спосіб життя і поведінки, тобто практика молитви, відвідування храму і виконання своїх професійних, сімейних, моральних обов′язків позбавляє можливості переступити межу, яка призводить до трагедій і фатальних наслідків.

Причини суспільного характеру, стосунків із оточенням та особистих переживань глибоко пов′язані із духовним наповненням людини. А вираженням при цьому є психологічна складова. Страх бути висміяним з боку інших, віддаленість від світу, далекість від милосердя до інших, сором є причинами негативних наслідків життєдіяльності людини, уражує питання гідності особи. І коли до цього людина є невіруючою, живе автономним життям, відкидає Бога – це стає граничною небезпекою для неї. У такому разі є віддаленість від духовних ліків – Таїнств Церкви, сповіді, покаяння, нема співчуття до себе. Втрачається зміст життя, а головним у цьому є відсутність відчуття «бути любленим».

Від цього залежить зріст або ж падіння людини. Тому такою цінною сьогодні є доктрина соціального вчення Церкви, яка торкає різноманітних сфер людської діяльності – праці, політики, культури, економіки і ін., де так часто людина може зустрічатися із різноманітними викликами та небезпеками індивідуального та загального планів. Солідарність, субсидіарність, спільне благо, в центрі яких є гідність людини сьогодні такі необхідні для впровадження в життя. Переживаючи і відчувачи «бути любленим», здатне поширювати зцілення і оздоровлення особи і суспільства. А християнсьво тут є коренем і рушійною силою вирішення, на думку професора Сантьяго Легарре.

Фото: http://contenido.lanuevaradiosuarez.com.ar/