«Cum res bonae!»… Про успіх

14 Березня 2017

Повчальними, та водночас, напрочуд корисними є слова всесвітньо відомого Віктора Франкла про успіх. Згадуючи про успішність, пов′язану із написанням його книги під назвою «Людина в пошуках справжнього сенсу», він зауважив таке:

about illustration

«І це водночас дивно й неймовірно для мене, що – серед кількох десятків книжок, написаних мною, – саме ця, яку я мав намір опублікувати анонімно, щоб вона не спиралася на авторитет автора, стала успішною. Знову і знову я попереджав моїх студентів як у Європі, так і в Америці: «Не шукайте успіху – що більше ви націлені на нього і ставите його за мету, то більші шанси його не здобути. Коли йдеться про успішність, її не можна придбати; її можна тільки прагнути. І вона приходить лише як неочікуваний побічний ефект посвяти людини справі більшій, ніж сама вона, або як додатковий продукт присвяти однієї людини іншим. Щастя приходить неочікувано, і те саме стосується успіху. Я хочу, щоб ви прислухалися до вказівок вашої інтуїції і далі керувались ними, удосконалюючись. А потім ви житимете, щоб побачити, як у віддаленому часі – у віддаленому часі, кажу я! – успіх неодмінно прийде, тому що ви забули й думати про нього».

Довідка: Віктор Франкл народився 1905 року. Здобув докторські ступені у медицині та філософії. Протягом Другої світової війни провів три роки в різних  концентраційних таборах, зокрема у Освєнцимі та Дахау. Написав тридцять книжок, які перекладені двадцятьма мовами. Був почесним професором Гарварду, університетів Пітсбургу, Сан-Дієго, Далласу. Двадцять дев′ять університетів присвоїли йому почесні докторські ступені. Був професором неврології та психіатрії Віденського університету (Австрія), заснував метод, який згодом назвали Третьою віденською школою психотерапії – школу логотерапії. Помер 1997 року.

Фото: www.wordpress.com

Інформаційна служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир