«Cum res bonae!»… Про служителів Слова

07 Березня 2017

Голосити Євангеліє у сучасному суспільстві, різним верствам населення у різних культурах і народах. Поширювати вчення Церкви Словом у контексті сучасних викликів і різноманітних антихристиянських тенденцій, вчень, переконань.

about illustration

Слушна порада від наставника, духівника, священнослужителя щодо основи християнського служіння Словом і Слову. Сьогодні особливо актуальною є ця порада з огляду на церковний рік «Дияконії» – Служіння.

 

Італійський священик Вітторіо Пері зауважує, що ще у першій главі Євангелія від Луки є важливими для розуміння і слушними слова:

 

«“Як передали нам ті, що від самого початку були очевидцями і служителями Слова” (Лк 1,2). Ті, хто передає у різний спосіб та виражає Слово Боже іншим людям (а це і богопосвячені особи, священнослужителі, викладачі християнського вчення, кожен віруючий християнин), як зауважує у цьому стишку апостол Лука – є «міністрами Слова». І що це означає і як це кваліфікується?

 

Це слід розуміти так, що у випадку служителів Слова Божого слід не забувати про те,щo кожна така особа – служитель Слова, є саме «служителем», а не «паном» Слова. Що усі без винятку такі особи є лише озвученням, голосом (phonè) а не самим Словом (Logos); що є свічниками, а не світлом».

 

Довідка: Вітторіо Пері, італійський священик РКЦ, юрист, журналіст. 84 роки. Автор 26 книжок на різноманітні актуальні тематики у контексті вчення Церкви: про життя і вчення святих, про шлюб, про канонічне право, гомілетику, спорт і ін..

 

Фото: www.sigueme.es

 

Інформаційна Служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир