Конкурс молодіжних інновацій Laudato Si’ Startup Challenge: перші результати

Пятниця, 01 Грудня, 2017

Триває перший етап  Конкурсу молодіжних інновацій в Україні Laudato Si’ Startup Challenge. Нагадаємо, що розпочався він 23-го жовтня і триватиме до 24-го грудня. Тому “save the date” і встигніть подати заявки! Хоча часу до закінчення прийому реєстрацій ще трохи є, ми вже можемо підвести попередні підсумки.

about illustration

Триває перший етап  Конкурсу молодіжних інновацій в Україні Laudato Si’ Startup Challenge. Нагадаємо, що розпочався він 23-го жовтня і триватиме до 24-го грудня. Тому “save the date” і встигніть подати заявки! Хоча часу до закінчення прийому реєстрацій ще трохи є, ми вже можемо підвести попередні підсумки.

Зі свого боку, оргкомітет поширює інформацію про конкурс всіма можливими способами: через ЗМІ, спеціалізовані платформи, соціальні мережі, а також проводить зустрічі-презентації конкурсу в різних містах. Зокрема, такі зустрічі були проведені у Львові, Тернополі, Перемишлянах, на “Форумі відповідальних людей. Інновації”, тощо.

Черговими презентаціями Конкурсу молодіжних інновацій в Україні Laudato Si’ Startup Challenge став ряд зустрічей з активною молоддю міста Івано-Франківська та області, а також міста Коломиї та Коломийщини. На зустрічах обгворювалася тема: “Суспільне вчення Церкви та виклики сьогодення на прикладі енцикліки Папи Франциска - Laudato Si' “. Наголос робився на таких посиланнях Папи Франциска, як “необхідність дбати про “наш спільний дім”, “справедливість та бідність”, “спільне благо та його роль в житті суспільства”, “про людину як причину сучасних проблем та способи їх вирішення”, тощо.

На перший погляд, енцикліка Laudato Si’ може здатися працею, яка описує проблеми, що стосуються тільки зовнішнього довкілля. Проте, якщо вчитатися, поринути в її вивчення та переосмислити, то можна побачити, що мова йде про набагато глибші та ширші проблеми. Зокрема  зазначається, що немає межі між “екологічною” та “соціальною” кризою - це єдина криза людства. Піднімаються такі глибокі питання: “для чого ми тут?”, “як нам вберегти наш спільний дім?”, “яка роль сучасних технологій в нашому житті?”. Проводиться аналіз та конструктивна критика сучасних політичних устроїв, інститутів міжнародної політики.     

Конкурс молодіжних інновацій в Україні Laudato Si’ Startup Challenge був представлений учасникам як практична можливість вирішення нагальних суспільних проблем.  Зустрічі проводилися в інтерактивному форматі, учасники виділяли локальні суспільні проблеми, серед яких були: проблеми відсутності місць проведення дозвілля, безробіття, екологічні, освітні, тощо. Запропонували своє бачення вирішення цих проблем. Свої пропозиції, вони оформлюють у вигляді проектів для участі у Конкурсі.

Тематика поданих заявок досить цікава та різноманітна, а географія учасників дуже широка. Конкурс охопив всю Україну - понад сорок поданих заявок учасників від Маріуполя та Харкова до Львова та Івано-Франківська, від Києва та Полтави до Вінниці та Одеси, від Мукачева до Запоріжжя. Надходять заявки також з менших міст, смт. та сіл, зокрема з: Первомайська, Бахмута, Васильківа, Селидова, Бродів, Перемишлян та Дрогобича, смт., Ромадана. Ми особливо раді, що заявки надходять також із сільських місцевостей, зокрема з с. Сартана (Маріуполь), с. Витівка (Полтавська обл.), с. Підбережжя (Івано-Франківська обл), с. Іллінівка (Донецька обл), с.Маяки, (Одеська обл), с. Малий Полюхів та с. Вовків (Львівська обл). Також слід підкреслити те, що команди, які подали заявки, походять з різних галузей: представники громадського сектору, священики та представники церкви, християнських молодіжних організацій, освітяни, зокрема вчителі сільських місцевостей, правозахисники, працівники медичної сфери, підприємці, молоді бізнесмени, студенти та волонтери.

Ще одним неочікуваним сюрпризом стало те, що Конкурс молодіжних інновацій Laudato Si’ Startup Challenge хочуть бачити не одноразовим, хоча він проводиться вперше та є до певної міри пілотним проектом. Конкурс вважають перспективним та виявляють бажання подальшої співпраці. Зокрема, таке бажання виявили підприємці, представники малого бізнесу, які бажають залучитися до фандрайзенгової кампанії Конкурсу, громадські організації та навчальні заклади, які мають за мету, за допомогою плідної співпраці, об’єднувати молодих людей, змінювати поточну ситуацію та спільно будувати майбутнє.

Шановні друзі, колеги, оргкомітет Конкурсу щиро вдячний Вам за довіру, Ви надихаєте своїми ідеями та бажанням рухатися вперед, нас з Вами чекає плідна праця разом, яка наблизить нас до здійснення спільної мети.

 

Подавайте інновації, змінюйте себе і свою громаду разом з Laudato Si’ Startup Challenge!

 

Реєстрація на Конкурс:https://goo.gl/HyFdgu

 

Про Конкурс:http://laudato-si-startup.tilda.ws/