Починаючи соціальну працю

Вівторок, 12 Вересня, 2017

Більше як 1500 років тому, починаючи свою соціальну працю як Архиєпископ Кападокії, святий Василій Великий почав її від освіти. В першу чергу, він шукав собі помічників, людей, які могли б допомогти йому у цій справі.

about illustration

Рівночасно він бачив, що велика частина суспільства, а передусім молодь, виховується у поганських школах, які не керуються високими християнськими принципами морального життя. Сьогодні дуже часто віднаходимо подібну ситуацію, незважаючи на частий титул «християнської держави» у школах, дітям і молоді прищеплюються нехристиянські погляди. Вистачає подумати лише про «сексуальне виховання» і «правильне використання» контрацептивів; розвід – це знак модерності, а гомосексуалізм – вроджена схильність. І ці переконання залишаються на ціле життя.

Тому святий Василій подумав, що краще самому виховувати молодь, ніж потім її намагатися перевиховати. І цю делікатну й одночасно дуже відповідальну справу Василій Великий доручив ченцям. Саме в цьому, на мою думку, і полягає сьогоднішній вимір служіння духовенства і чернецтва, - виховання дітей, молоді, цілого суспільства. Якщо саме суспільство ще не зрозуміло потреби християнського виховання, то це ще можна зрозуміти, але для Церкви це є фундаментальним принципом і завданням, згідно заклику самого Господа: «Ідіть і навчайте всі народи».

Мова йде про творення єдності не тільки на словах, але передусім, в організації, у спільних проектах, у співпраці, у молитві та навчанні.

Це і буде «нова євангелізація» нашої Церкви. В якій Церква буде робити не тільки те, що робив Ісус, але буде робити так, як і Він це робив. В день Ісус лікував хворих, допомагав потребуючим, навчаючи в такий спосіб Своїх учнів, що означає бути правдивим учнем Христа, а вночі Ісус молився на самоті. Тому важливо є наслідувати спосіб дії Ісуса Христа, навчаючись через молитву і живий приклад.

о. д-р. Тарас Барщевський

Інформаційна Служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир