«Виконуючи державний закон, ми крокуємо дорогою до життя»

Середа, 06 Вересня, 2017

«Ми тішимося даром вільної незалежної держави. І можливо багато хто з нас питає в Господа: «Боже, що нам треба зробити для цього, щоб зберегти і збудувати, захистити нашу державу»?

about illustration

І можливо нам на це питання Господь Бог відповідає: «Виконуйте закони цієї держави! Будьте законопослушними громадянами»! Може багато кого із нас така відповідь розчарує.

Тому що у справжній вільній державі має існувати право і сила закону,  а не сила і право сильного. Найвищим добром і благом справжньої держави, яке має захищати закон – має бути Наше з Вами життя, наш добробут, наша гідність. І закон має бути однаковий для всіх. Не тільки для нас, що маємо бути законопослушними громадянами, але і для законодавців, для державної влади, для тих, хто творить закони.

Часом у нас складається таке враження, що ті, хто видають чи творять закони – навіть не думають їх виконувати. А ми громадяни часом кажемо, що закони існують для того, щоби їх обходити. І очевидно, що така держава із такими громадянами, з таким правовим нігілізмом ніколи не може бути успішною, розвинутою, чесною, вільною від суспільних гріхів.

Ми всі разом повинні зрозуміти, що наше життя у нашій державі має базуватися на Божому законові. І ті, хто закони творить і ті, хто їх виконує, мають відчувати, що виконуючи державний закон, ми крокуємо дорогою до життя».

Зі Слова Блаженнішого Святослава (Шевчука) в Неділю 27 серпня 2017 року

Інформаційна Служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир